Dedikované servery

Dedikovaný server je střední cestou mezi server housingem a managed servery. Jedná se o fyzický server pronajatý pouze jedinému zákazníkovi a jeho webovým projektům, databázím, e-mailům a dalším aplikacím. Na rozdíl od webhostingu, kde se dělí o jednu HW platformu desítky (někdy i stovky) zákazníků je dedikovaný server nesdílený. Součástí služby pronájmu serverů je i konektivita. Pronájem serveru je výhodný pro společnosti, které chtějí přenechat provoz serveru poskytovateli, který například zajistí výměnu jednotlivých komponent v případě havárie.

Dedikované servery jsou určené pro větší webové projekty a aplikace, kde je kladen velký důraz na výkon, bezpečnost a stabilitu.

Administrace dedikovaných serverů

Administrace dedikovaného serveru je plně ve Vašich rukou. Oproti managed serverům u nás nemáte k dedikovanému serveru správu či plnohodnotnou administraci. Máte přístup do konzole či vzdálené plochy dedikovaného serveru a údržba systému a aplikací je zcela na Vás. My se staráme pouze o bezproblémový běh hardwaru.

Dedikované servery a bezpečnost

Pro všechny programy dedikovaných serverů je možno využívat služeb firewallu Salamouna.cz - a to včetně možnosti individuálního nastavení bezpečnostní politiky firewallu pro potřeby konkrétního serveru. Standardně připouští firelwall komunikaci pouze pro HTTP (port:80), HTTPS (port:443), SSH (port:22) a FTP (port:21). Pro služby SSH a FTP (eventuálně i pro další služby) je možno doplnit definici povolených/zakázaných IP adres.

Přednosti dedikovaného hostingu u Salamouna.cz

  • Moderní značkové komponenty s vysokým výkonem.
  • Profesionální úroveň poskytovaných služeb.
  • Permanentní 24/7/366 dohled nad chodem Vašeho serveru.
  • Vyšší bezpečnost uložených dat.
  • Na serveru běží pouze vaše aplikace.
  • Možnost upgrade HW.

Chcete víc, než jen dedikovaný server?

V případě, že chcete přenechat kompletní provoz a správu serveru na třetí straně, můžete využít naši službu managed serveru, kdy se staráme jak o hardware, tak o software.